1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç

Uzaktan Eğitim uygulama ve Araştırma Merkezi

"2014-2015 Bahar dönemi, Kastamonu Üniversitesi Uzaktan Eğitim uygulama ve Araştırma Merkezi olarak örgün öğretimdeki bazı dersleri uzaktan öğretim yöntemi ile internet teknolojilerine dayalı olarak gerçekleştirilecektir.
 
Meslek Yüksekokullarında Türk Dili-II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-II ve Yabancı Dil II(Bazı Meslek Yüksekokulları hariç) dersleri sadece uzaktan öğretim yöntemi ile gerçekleştirilecek olup, http://kuzem.kastamonu.edu.tr adresini kullanarak derslerini takip edebileceklerdir. Bu dersler öğrencinin tercihine bırakılmadığından dolayı öğrencilerden her hangi bir öğrenim ücreti istenmeyecektir.
 
Fakültelerde ve Yüksekokullarda ise (4 Yıllıklarda) Türk Dili-II ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-II dersleri örgün derslere alternatif olarak öğrenci bu dersleri uzaktan öğretim yöntemi ile alabilmektedir. Öğrenciler eğer bu derslerden birini tercih etmeleri durumunda her bir ders için 25 TL öğrenim ücretini (Bu ücretleri Ziraat Bankası Kastamonu Şubesi TR-9800-0100-2583-4665-6227-5228 IBAN numaralı K.Ü Rek. Strateji Gel. Dai. Hesabına yatırmaları gerekmektedir) yatırmaları ve ders kayıt esnasında bu ücretleri yatırdıklarına dair dekontlarını danışmanlarına teslim etmeleri gerekmektedir. Bu dersleri devamı ve takibi ve ayrıntılı bilgi için http://kuzem.kastamonu.edu.tr adresini kullanarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 
 
Not: "Türk Dili-II sözlü anlatım" dersi örgün olarak yürütülmektedir. Bu ders uzaktan öğretim yöntemi ile alınamaz.
 
Bu konuda göstereceğiniz dikkat sonucunda öğrencilerin mağduriyetlerinin önüne geçilmiş olacaktır.
 
2014-2015 Bahar yılının üniversitemize ve sizlere hayırlı olmasını temenni eder, başarılar dilerim.
 
Yrd. Doç. Dr. Halil İbrahim AKYÜZ
Kastamonu Üniversitesi
Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü"