2010-2011 Eğitim Öğretim yılında açılan okulumuz 6000m² kapalı ve 39000 m² lik açık alana sahiptir. Son teknolojilerle donatılmış laboratuarları ve zengin içerikli sosyal çevresi ile öğrencilerimizin her türlü gereksinimine yanıt veren bir ortam oluşturulmuştur. Ormancılık, Elektrik ve Enerji, Bilgisayar Teknolojileri, Tekstil - Giyim - Ayakkabı ve Deri, Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümleriyle eğitime devam eden okulumuz açılan ve açılması planlanan programlarıyla yerel, bölgesel, ulusal ve uluslar arası düzeydeki ihtiyaçları karşılayarak gelişmiş Meslek Yüksekokullarından birisi olmayı kendisine ilke edinmektedir.

Araç Rafet Vergili Meslek Yüksekokulu öğrencilerine verdiği kaliteli eğitimin yanında açılan ve açılması planlanan programlarıyla yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeydeki ihtiyaçları karşılayarak gelişmiş Meslek Yüksekokullarından birisi olmayı kendisine ilke edinmektedir.

Yüksekokulumuzun hedefi; iş gücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda eğitim ve öğretimin  kalitesini artırarak  Kastamonu Üniversitesinin ve Türkiye’nin örnek meslek yüksekokulu konumuna ulaşmaktır.

Kastamonu Üniversitesi Araç Rafet Vergili Meslek Yüksekokulu;

BÖLÜMLER PROGRAMLAR
Bilgisayar Teknolojileri Bilgisayar Programcılığı
Elektrik ve Enerji Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
Ormancılık Ormancılık ve Orman Ürünleri
Avcılık ve Yaban Hayatı
Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Giyim Üretim Teknolojisi
Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik
Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama

programları ile 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına 5 bölüm, 7 program ve 950 öğrencisiyle eğitim dönemine başlamıştır.