Sevgili Öğrenciler,

Kültürel ve doğal güzellikleri ile öne çıkmış Kastamonu’nun ve mezunu olmaktan gurur duyacağınız Kastamonu Üniversitesi’nin Araç Rafet Vergili Meslek Yüksek Okulu internet sayfasına hoş geldiniz.

Üniversitemizin Araç yerleşkesinde yer alan Meslek Yüksek Okulu’nda 5 bölüm altında yer alan 7 programda yaklaşık 1000 öğrenci eğitim alacaktır. Yüksek Okulumuz, bünyesindeki önlisans programlarını yoğun bir şekilde icra ederek sizleri, ulusal ve uluslararası platformlarda, ilgili sektörlerde üstleneceği mesleki görevleri en iyi şekilde yerine getiren, hızlı gelişmelere ve değişimlere açık, yurt ve dünya sorunlarına duyarlı, karşılaştığı problemlere çözümler üretebilen nitelikte elemanlar olarak yetiştirmeyi hedeflemiş ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarına hız vermiştir. Sahip olduğu fiziki imkânlar, güçlü akademik kadrosu, atölye ve laboratuvar altyapısı ile eğitim öğretime hazır Kastamonu Üniversitesi Araç Rafet Vergili Meslek Yüksekokulu’nun öğrencisi olma ayrıcalığına erişmiş olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Aile sıcaklığını yaşayabileceğiniz çok doğru bir yerdesiniz.

Dünyada her geçen gün yeni değişimler, gelişmeler olmakta ve olmaya da devam etmektedir. Ülkemiz, bu değişimlere uymak ve geçmişte olduğu gibi bugün de geleneksel değerlerimizden kopmadan, dünyanın gitmekte olduğu yöne gitmek durumundadır. Bugünün eğitilmekte olan gençleri, yarının ise sorumluluk üstlenecek yetişkinleri olan sizlerle birlikte, ülkemizin geleceğini kurmak, yarınlara güvenle ulaşmak bir eğitimci olarak bizlerin en büyük arzusudur. Bu yolda başarılı olmanın çok çalışılmaktan geçtiğinin idrakiyle seçtiğiniz yolun açık, yaşantınızın anlamlı ve mesleğinizin başarılarla dolu olmasını diliyorum.

Sevgi ve başarı dileklerimle,

 Doç. Dr. Abdulkadir TUNA