Kastamonu Üniversitesi | Geleceğini İnşa Edeceğin Üniversite

Müdürümüzün Mesajı

Image
          Kurulduğu günden bu yana bölgesel ihtiyaçları öncelikleyerek, ulusal ihtiyaçlara yönelik nitelikli işgücü yetiştirme hedefini benimsemiş olan Meslek Yüksekokulumuz, sahip olduğu nitelikli akademisyen ve idari kadrosu ile bu doğrultuda çalışmalarına devam etmektedir.
          Yüksekokulumuz 2010-2011 Akademik yılında ilk kez öğrenci almış olup, bugün itibariyle Tıbbi Hizmetler ve Teknikler ile Ormancılık Bölümlerinde öğrenim gören 504 öğrencisi ile akademik faaliyetlerine devam etmektedir. 2021 yılı itibariyle yeni açılan Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı ile Optisyenlik Programının da öğretim elemanı kadrosunun tamamlanmasının ardından öğrenci alması planlanmaktadır.
          Meslek Yüksekokulumuz öğretim elemanı kadrosunda Ormancılık Bölümü bünyesinde 9 öğretim elemanı bulunmaktadır. Bunlardan biri Profesör, biri Doçent, üçü Dr. Öğr. Üyesi ve dördü Öğretim Görevlisi kadrolarındadır. Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü bünyesinde ise 6 Öğretim Elemanı yer almakta, bunlardan ikisi Dr. Öğr. Üyesi kadrosunda iken diğerleri Öğretim Görevlisi kadrosundadır. Yine hâlihazırda pasif bölümlerimizden olan Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü bünyesinde 1  öğretim elemanı yer almaktadır.
          Yüksekokulumuz, sahip olduğu nitelikli akademik kadrosu ile bilimsel ve kaliteli işgücü yetiştirmeye yönelik performansı ile kuruluşundan bu yana İlçelerdeki yüksekokullar arasında öncü ve sürükleyici bir misyona sahiptir. Kastamonu Üniversitesi Araç Rafet Vergili Meslek Yüksekokulu olarak, kaynaklarımızın artırılması ve potansiyelin değerlendirilebilmesi yönünde karşılaşılan zorluklar azaldıkça, ileriye dönük yapı ve düşünce tarzımızla, belirttiğimiz misyon ve vizyonumuzu gerçek anlamda yansıtma adına büyük bir özveriyle, Yüksekokulumuzu çok daha ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.

Doç. Dr. Emre BİRİNCİ
Meslek Yüksekokulu Müdürü